درمان زگیل تناسلی [Condylomata Acuminata treatment] با مراجعه به پزشک متخصص امکان پذیر است. روش درمان زگیل تناسلی با لیزر یک روش خوب برای درمان است. اگر زگیل تناسلی بدون درمان رها شود, احتمال اینکه به صورت خود به خود از بین برود, وجود دارد. اما ویروس آن در بدن مانده و از نظر اندازه و تعداد بیشتر می شود. درمان زگیل تناسلی با لیزر بدون درد و خونریزی در کلینیک اچ پی وی انجام می شود.

درمان زگیل تناسلی

عکس درمان زگیل تناسلی با لیزر

واکسن گارداسیل چیست؟

واکسن اچ پی وی با نام علمی گارداسیل جلوی مبتلا شدن تمام افراد به ویروس HPV را می گیرد. بهتر است جوانان قبل از سن بلوغ و بزرگسالان حتما تا سن ۴۵ سالگی این واکسن را بزنند. برای این منظور باید به دکتر اچ پی وی یا کلینیک اچ پی وی متخصص در این زمینه مراجعه کنید.

درمان با پماد زگیل تناسلی

پمادهای بسیاری برای درمان زگیل تناسلی وجود دارد. این پمادها زگیل های کوچک و ریز را کاملا از بین می برند. قبل از مصرف هر پماد یا محلولی حتما با پزشک خود مشورت کنید. زگیل تناسلی را باید جدی بگیرید. اگر هنوز نمی دانید زگیل تناسلی چیست اینجا را مطالعه کنید.

درمان قطعی زگیل تناسلی

برای درمان قطعی زگیل تناسلی باید دو اصل مهم را در روند درمانی رعایت کرد. یکی اینکه باید تمامی علائم و نشانه بیماری به صورت کامل از بین بروند.

اگر دکتر تشخیص بدهد که نیازی به جراحی زگیل تناسلی نیست خب چرا راه بهتر و سریع تر رو انتخاب نکنیم؟

درمان قطعی زگیل تناسلی
واکسیناسیون برای پیشگیری از ابتلا به ویروس اچ پی وی و زگیل تناسلی

باید به صورت روشن بیان کنیم که برای درمان ویروس اچ پی وی هیچ روش درمانی وجود ندارد. این ویروس برای همیشه در بدن فرد می ماند. اما برای بیماری هایی که بر اثر این ویروس ایجاد می شوند مانند زگیل تناسلی روش های درمانی وجود دارد.

برای درمان قطعی زگیل تناسلی باید دو اصل مهم را در روند درمانی رعایت کرد:

  • یکی اینکه باید تمامی علائم و نشانه بیماری به صورت کامل از بین بروند.
  • دوم اینکه باید همه راه های بازگشت دوباره بیماری را حذف یا حداقل به کنترل در آورد.

اگر این دو اصل مهم در روند درمان زگیل های تناسلی رعایت نشود عملا هیچ درمانی صورت نگرفته است.

قطعی‌ ترین و بهترین روش درمانی زگیل تناسلی استفاده از لیزر درمانی است. این روش درمانی کاملا مطمئن و ایمن بوده و بدون هیچ درد و خونریزی در عرض یک جلسه زگیل ها را حذف می کند.

درمان زگیل تناسلی با لیزر

درمان زگیل تناسلی با لیزر یک روش کارآمد و مطمئن است. اشعه لیزر روی زگیل ها تابانده می شود و زگیل ها در کمترین زمان از روی ناحیه های آلوده از بین می روند. لیزر درمانی برای زگیل های بزرگ بسیار موثر است.

اما تشخیص نوع روش درمان زگیل تناسلی برعهده پزشک متخصص است.

مزایای درمان زگیل تناسلی با لیزر

درمان زگیل با لیزر برای کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بسیار مناسب است. حتی در دوران بارداری هم می توان آن را انجام داد. لیزر درمانی در یک جلسه و به صورت سرپایی انجام می شود. احتمال بازگشت آن بسیار کم است.

نیازی به بستری شدن نیست و نیازی به پانسمان های دردناک نیست. بعد از عمل درد و خونریزی بسیار کم است. عوارض لیزر موضعی و کنترل پذیر است. انتقال عفونت بعد از عمل وجود ندارد.

هیچ زخم و اثری بعد از عمل روی پوست نمی ماند.

از بین بردن زگیل ها با روش لیزر بسیار موثرتر از روش کریوتراپی است.

متوسط شیوع جهانی این ویروس بین ۹ تا ۱۳ درصد است. در ایران آمار دقیقی وجود ندارد.

بیشتر از ۹۰ درصد مبتلایان با لیزر درمان قطعی شده اند.

استفاده از لیزر برای درمان زگیل تناسلی نسبت به سایر روش ها بسیار موثر و کارآمد است. در این روش لیزر به ریشه بافت ها نفوذ می کند و تمامی زگیل ها را از ریشه نابود می کند. اما در روش هایی مانند مصرف پماد یا کرایوتراپی فقط سطح بیرونی زگیل ها تحت تاثیر قرار می گیرند. به عبارتی دیگر نتیجه تاثیرگذاری لیزر درمانی ۹۵ درصد و نتیجه تاثیرگذاری کرایوتراپی ۶۵ درصد برآورد شده است. برای درمان زگیل های بزرگ در روش کرایو نیاز به چند هفته درمانی است و احتمال بازگشت هم وجود دارد. در صورتی که در لیزر عمل در یک جلسه و با احتمال بازگشت بسیار کم انجام می شود.

فیلم درمان زگیل تناسلی با لیزر

مرکز تخصصی درمان زگیل تناسلی یکی از مراکز پیشرفته و تخصصی تشخیص و درمان انواع زگیل تناسلی است که با کادری حرفه ای به مدیریت یکی از بهترین جراحان کشورمان فعالیت خود را آغاز کرده است. در این مرکز تمامی درمان ها با آخرین تکنولوژی ها و تجهیزات فوق مدرن انجام می شود و یکی از مراکز ارائه دهنده خدمات تخصصی در زمینه درمان زگیل تناسلی با روش های مختلف است.

معاینه‌ فیزیکی مقعد و نواحی تناسلی برای هر بیماری ناخوشایند است. به همین خاطر بیماران سعی می کنند پزشک متخصص و باتجربه ای را برای درمان بیماری خود پیدا کنند. تا بتوانند بیماری خود را بدون خونریزی و دردی در کمترین زمان پشت سر بگذارند.

مرکز تخصصی درمان زگیل تناسلی (drhpv.ir) برای درمان قطعی و فوری انواع زگیل های ریز و درشت دستگاه تناسلی بهترین روش های درمانی را انتخاب می کند. و تمام امکانات و تجهیزات خود را به کار می گیرد تا تجربه درمانی آسان و بدون برش و پانسمانی را داشته باشید.

مراحل درمان زگیل تناسلی

درمان دارویی زگیل تناسلی

گاهی وقت ها نیازی به فریز کردن یا لیزر زگیل تناسلی نیست و می توان با تجویز داروهای خاصی بر بیماری غلبه کرد.

درمان با لیزر زگیل تناسلی

با استفاده از لیزر می توانید زگیل های بزرگ خود را در ناحیه های آلوده به راحتی درمان کنید.

راه های انتقال زگیل تناسلی

ویروس پاپیلومای انسانی یا اچ پی وی یا زگیل تناسلی شایع ترین عفونت منتقله از راه جنسی است. انتقال این ویروس از طریق انواع مختلف ارتباط جنسی محافظت نشده (دهانی, مقعدی, واژن) با فرد آلوده به ویروس رخ می دهد.
چه کسانی به زگیل تناسلی مبتلا می شوند؟

ممکن است شخص مبتلا به ویروس هیچ علامت و نشانه ای نشان ندهد, اما دارنده این ویروس می تواند این عفونت را به سایرین انتقال دهد. هر فردی که از نظر جنسی فعال است می تواند به زگیل تناسلی مبتلا شود. حتی اگر تنها با یک فرد مشخص رابطه جنسی داشته باشد.

آیا زگیل ها خود به خود از بین می روند؟

در بیشتر موارد زگیل تناسلی به طور خود به خود از بین می رود و هیچ مسئله جسمی به وجود نمی آورد. اما هنگامی که زگیل تناسلی یا اچ پی وی خود به خود از بین نمی رود, احتمال دارد باعث ظاهر شدن زگیل در اندام تناسلی یا سرطان شود.

زگیل های دستگاه تناسلی معمولا به صورت یک برجستگی کوچک مشاهده می شوند. می تواند کوچک یا بزرگ, برجسته یا صاف یا گل کلمی باشند. پزشک یا متخصص معمولا زگیل را با معاینه فیزیکی و مشاهده پوست ناحیه تشخیص می دهد.

عوارض درمان زگیل تناسلی با لیزر

عوارض و معایب روش لیزر برای زگیل تناسلی بسیار کوتاه بوده و بعد از عمل کاملا طبیعی هستند. بعد از عمل لیزر با عوارضی مانند احساس سوزش, درد و ماندن جای زخم رو به رو خواهید شد که بعد از هر عملی اتفاق می افتد.

عوارض کرایوتراپی یا فریز کردن زگیل ها یک روش کاملا شناخته شده و متداول است. اما دارای عوارض و معایب کمی هم است. به عنوان نمونه اگر بعد از عمل مراقبت های لازم را انجام ندهید, ممکن است زخم ها عفونی شوند. البته این مورد هم جای هیچ نگرانی ندارد و با مصرف آنتی بیوتیک ها می تواند آن را کنترل کرد.

بهتر است به این نکته توجه کنید که برای درمان زگیل تناسلی بهترین روش استفاده از لیزر درمانی است. در درجه دوم فریز کردن و کرایو تراپی بسیار مناسب و موثر است و بعد از این دو روش استفاده از پماد و داروها در درجه سوم برای حذف زگیل ها موثر است.

هزینه درمان زگیل تناسلی

هزینه لیزر زگیل تناسلی به موارد مختفی مانند بزرگی یا کوچکی زگیل ها، تعداد آنها و میزان ناحیه آلوده شده بستگی دارد. ولی آنچه بسیار مهم است آن است اینکه شما فقط یک بار هزینه درمان را می پردازید و از دست زگیل های آزاردهنده خلاص می شوید.

هزینه درمان کرایو زگیل تناسلی هم بعد از معاینه ناحیه آلوده شده, تعداد و اندازه زگیل ها مشخص می شود. احتمال دارد پزشک معالج با در نظر داشتن شرایط زگیل ها راه بهتری را برای درمان توصیه کند که هزینه متفاوتی داشته باشد.

برای اینکه از قیمت و هزینه انواع روش های درمانی زگیل تناسلی باخبر شوید و درباره این بیماری مشاوره بگیرید با ما تماس بگیرید.

مرکز درمان زگیل تناسلی مدعی نیست بهترین است اما با تجربه ترین و خوش انصاف ترین شاید باشد!

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *