علائم و نشانه های زگیل تناسلی

اگر به عفونت پاپیلومای انسانی مبتلا شده باشید نباید دنبال علائم خاصی بگردید. زیرا این عفونت نشانه و علامت خاصی ندارد که نشان دهنده آن باشد. در همه حالات هم باعث ایجاد زگیل تناسلی مشاهده پذیر نمی شود.

علائم زگیل تناسلی

یعنی در برخی حالات زگیل تناسلی به روشنی با چشم غیر مسلح دیدنی نیست. در برخی حالات هم این عفونت خودش را در سلول های دهانه رحم نشان می دهد که فقط با آزمایش پاپ اسمیر قابل دیدن است.

بعد از اینکه به این ویروس مبتلا شدید, دو الی سه ماه طول می کشد تا علائم آن را به روشنی با چشم ببینید. البته این دوره زمانی هم قطعی نیست. ممکن است در برخی از افراد در سه هفته علائم خودشان را نشان بدهند و در برخی از افراد تا چند سال علائم به صورت پنهان بمانند.

 

زگیل تناسلی را با چه علائمی بشناسیم؟

  1. التهاب و ورم در ناحیه آلوده
  2. خارش
  3. خونریزی
  4. زگیل های کوچک

شکل و اندازه زگیل تناسلی اندازه و شکل زگیل تناسلی در افراد متفاوت است.

در برخی از افراد ممکن است اندازه ای کوچک و در برخی دیگر اندازه ای بزرگتر داشته باشد. در برخی به صورت تکی و در برخی دیگر به صورت گروهی ظاهر می شود.

همیچنین زگیل ها می توانند به شکل خوشه ای یا به شکل گل کلمی ریز ظاهر شوند. یا نه ممکن است به شکل صاف و مسطح باشند. که این حالت صاف و مسطح ناحیه هایی سفید رنگ هستند که با چشم غیر مسلح به دشواری مشاهده می شوند. ممکن است زگیل های تناسلی در مردان و زنان، در کشاله های ران, درون و یا کناره های ناحیه تناسلی, مجاری بیرونی مثانه, راست روده و پیرامون مقعد و مقعد دیده شوند.

 

زگیل تناسلی مردان

زگیل تناسلی مردان احتمال دارد در بیرون دستگاه تناسلی مردانه و روی کیسه بیضه ها ظاهر شود.

بسیاری از مردان هم از زگیل تناسلی بر روی ناحیه های تناسلی خود بی اطلاع می مانند. آنها هم بعد از معاینه و تشخیص پزشک متوجه آنها می شوند.

علائم و نشانه های زگیل تناسلی در زنان

زگیل تناسلی زنان

زگیل تناسلی زنان احتمال دارد در واژن و یا دهانه رحم ظاهر شود.

بسیاری از زنان از بودن زگیل تناسلی در درون واژن یا دهانه رحم خود بی خبر می مانند. زگیل تناسلی بعد از معاینه فیزیکی پزشک متخصص تشخیص داده می شود.

نکته: ممکن است علائم زگیل تناسلی با نشانه ها و علائم سایر بیماری ها یکسان باشد. پس بعد از دیدن هر گونه علامت غیر طبیعی در ناحیه تناسلی باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 

بدون دیدگاه، دیدگاه خود را در زیر اضافه کنید!


افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *